1. Aşama

Mahallenizde doğalgaz hattının olup olmadığını araştırın. Doğalgaz hattı varsa veya hattın çekilmesi programda ise; Aşağıdaki evraklarla beraber İngaz Müşteri Hizmetleri Birimine başvurunuz.
  • A-Tapu sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • B-DASK; Doğal Afet Sigortaları Kurumu Poliçesi
  • C-Tapu fotokopisi
  • D-Yapı Ruhsatı
  • E-Apartman 8 ve üzeri daireden oluşuyorsa noter tasdikli karar defterine %51 oy çokluğu ile alınmış apartman kararının fotokopisi, daire sayısı 7 ve altındaysa İNGAZ DOĞAL GAZ DAĞITIM A.Ş. başlıklı yazılmış doğal gaza geçiş kararı niteliğindeki dilekçe
Not: Bütün işlemlerde kişinin T.C.Kimlik Numarası ve Vergi Numarasının yanı sıra eğer kat irtifakı yok ise Su Abone Bilgi Formu gerekmektedir.

2. Aşama

İngaz`da "Abonelik Gişesi"ne gidin. Burada size verilecek olan "Bağlantı Talebi Dilekçesi"ni dikkatle doldurun. İlgili evrakları teslim edin. İşlemleriniz ile ilgili ilk kaydı yaptırın.

3. Aşama

Buradan doldurduğunuz dilekçeniz ve diğer belgelerinizle birlikte vezneye gidin. Bağlantı ücretinizi vezneye ödeyin. Bağlantı bedelinizi öğrenmek için BURAYA tıklayın.

4. Aşama

Evinizin iç tesisatının yapımı ve doğal gaza dönüştürülmesi için İngaz tarafından İç Tesisat Yapım Sertifikası verilmiş olan Sertifikalı firmalara başvurun. Sertifikalı Firmalarımızın bulunduğu listeyi görmek için BURAYA tıklayınız.

5. Aşama

Yetkili firma, doğal gaz bağlantısı yapılacak olan yapının bağlantı projesini çizecektir. Daha sonra bu proje ve daha önce ödediğiniz bağlantı ücretinin dekontuyla birlikte İngaz`a başvurarak proje onayı alacaktır.

6. Aşama

Proje, İngaz tarafından onaylandıktan sonra tesisatın uygulanması veya iç tesisatın değiştirilmesi süreci başlar.

7. Aşama

İç tesisat işlemi bitince; Daha önce belitrilen evraklar teslim edilmemiş ise evraklar tamamlanarak güvence bedeli ödenmek ve sözleşme yapmak üzere İngaz `a gidilir. Burada vezneye, Güvence Bedeli ödenir, abonelik sözleşmesi yapılır.Sözleşme bedelleri kullanacağınız cihaz türüne göre değişir. Sözleşme Bedellerini öğrenmek  için BURAYA tıklayın.

Sertifikalı Firma işlemi bitirilmiş tesisata İNGAZ mühendislerince kontrol yapılması ve uygunsa tesisata gazın verilmesi için randevu alır.

8. Aşama

Artık doğal gaz abonesisiniz! Doğal gazla evinizi ısıtabilir, uzun uzun banyolar yapabilir, ocakta yemeğinizi tüp bitecek korkusu olmadan gönül rahatlığı içinde pişirebilirsiniz!
 
  • Doğal gazı emniyetli şekilde kullanmak için yapılması gerekenleri Mutlaka Okuyun. Evinizde Uygulayın. Uyulması gereken emniyet kuralları listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • Doğal gazı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da Ekonomik kullanımdır. Faturanızı en uygun miktara indirmek için almanız gereken önlemlere BURADAN ulaşabilirsiniz.